Muğla Futbol Muğla Futbol
YENİ MİLASSPOR’DA KARMAŞA

Muğla’nın önemli kulüplerinden Yeni Milasspor’da önemli karışıklık yaşanıyor. Kulüpten yapılan açıklamaya göre eski yönetimin kulübü ve evrakları devretmediği, kulübün de yeni sezon için liglere başvuru yapamadığı duyuruldu.

Muğla Süper Amatör Ligi takımlarından Yeni Milasspor’un liglere katılamama durumu söz konusu.

 

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz haftalarda yapılan kongre sonrası, eski yönetimin kulübün defterlerini ve evraklarını teslim etmediği ifade edilirken, yeni sezon için amatör lig ve altyapı liglerine de katılım için yetkili olmaması nedeniyle büyük bir sıkıntının bulunduğu vurgulandı.

 

Milasspor’un önemli taraftarı Amigo Şeker lakaplı İbrahim Alır’ın ve çok sayıda üyenin  seçim öncesi üyeliğinin silinmesi de gündem olmuştu.

 

Başkanlığa yeni seçilen Fikri Çırak’ın ve yönetim kurulunun kulübü devralamaması nedeniyle görev dağılımı yapamadığı ve kulübün lige katılamaması halinde 1.amatör kümeye düşeceği vurgulandı.

 

Yeni Milasspor sosyal medya hesabından şu duruyuru yapıldı: “Liglerin baslamasına 1 ay gibi kısa bi süre kaldı. Eski baskan Yeni seçilen başkanımız Fikri Çırak’a kulübü devretmediği için milasspor tarihinde yasanmamış bi olaya tanıklık ediyoruz ve 1 amatör kümeye düşme riskiyle baş başa. Neden kulubü devretmiyorsun? Neden kulubun kaderiyle oynuyorsun?”

 

Öte yandan genel kurulda eski yönetim kurulunun denetleme ve faaliyet raporunu genel kurula sunamadığı da ortaya atılan iddialar arasında.