Muğla Futbol Muğla Futbol
YATAĞAN EKİBİNDEN HAKEMLERE KINAMA

Muğla 2.Amatör Lig’de mücadele eden Yatağan Sportif, yaptığı açıklama ile haftasonu oynanan Milas Dörtyol maçındaki hakem tavırlarını ve üslüplarını kınadığını belirtti.

Geçtiğimiz Pazar 3.haftası oynanan Muğla 2.Amatör Lig’de Milas’ta oynanan, Milas Dörtyol-Yatağan Sportif maçı sonrası Yatağan Sportif yönetimi sosyal medya hesabından müsabaka hakemlerine kınama mesajı yayınladı.

 

Maç öncesi, esnası ve sonrasında maçın hakemlerinin takım antrenörlerine saygısızca davrandığı ifade edilen açıklamada “6 Mart Pazar günü Milas Şehir Stadı’nda oynanan 2.Amatör A grubu Milas Dörtyolspor-Yatağan Sportif maçında takımımızı 1-0 mağlup eden Milas ekibini tebrik ederken, müsabaka hakemlerinin takımımız antrenörlerine davranış ve hitap şekillerini kınadığımızı belirtmek istiyoruz.” denildi.

 

Karşılaşma hakemlerinden Yaşam Bacaksız ve Onur Akıncı’nın antrenörleri ile kaba, emir kipi ve aşağılayıcı konuştuğunu ve takım antrenörlerinin hakarete uğradığının  dile getirildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“Maçın başında saha içi giriş kartlarının verilmesinden itibaren müsabakanın kıdemli yardımcı hakemi Onur Akıncı tarafından antrenörlerimize sürekli emir kipi ile ve saygısızca konuşma yapılmış, maçın orta hakemi Yaşam Bacaksız da sonrasında gösterdiği tavırlarla ve davranışları ile kıdemli yardımcısına ayak uydurmuştur.

 

Futbolun içinde kazanmak kadar kaybetmenin de olduğunu bilen kulübümüz, çoğunlukla faaliyet gösterdiği altyapılarda sporcularına hep fair-play ruhu ile partneri olduğumuz Altınordu’nun “İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu” felesefesini öğretmekte, buna göre hareket etmektedir.

Ne yazık ki Milas Dörtyol maçında hakem hatası ve art niyeti ile takımımız maçı 10 kişi tamamlamış ve maçı 1-0 kaybetmiştir.

 

Maç sonuçlarından bağımsız olarak spor yaptırma ana düşüncesi ile tamamı Yatağanlı gençlerle 2.amatör ligde bu sezon yer alan Yatağan Sportif, her ne kadar maçı hakem hatası ile kaybetse de, maçın ve sonucun önüne geçen Yaşam Bacaksız ve Onur Akıncı’nın saygısız tavırları, antrenörlerimiz ile emir kipiyle konuşmaları ve iletişimsizliğini kabul etmiyor, futbolun güzelliğinin içinde bu tarz insan ve tavırların yer almaması gerektiği düşüncesini taşıyor, takdiri spor kamuoyuna ve hakem yöneticilerine bırakıyoruz.

 

Saygılarımızla.

 

YATAĞAN SPORTİF AİLESİ”