Muğla Futbol Muğla Futbol
Y.MİLASSPOR’DA KADRO ŞEKİLLENİYOR

Muğla Süper Amatör Lig’e iddialı girmeye hazırlanan ve teknik direktörlüğe Fatih Arslan’ı getiren Y.Milasspor, BAL hedefi doğrultusunda anlaştığı oyuncuları açıkladı.

Muğla Süper Amatör’de mücadele eden ve sezona BAL hedefiyle girmeye hazırlanan Yeni Milasspor’da kadro şekilleniyor. Teknik direktörlüğe eski oyuncusu Fatih Arslan’ı getiren mor beyazlılar yeni sezon için anlaştığı oyuncuları açıkladı.

 

Kulüp sosyal medya ve başkan Öcal Yüksel’in açıkladığı transferler arasında Muğla futbol camiasından ve altyapıdan yetişmiş oyuncular bulunuyor.

 

Mor beyazlılar Milaslı ve Milasspor’da oynamış oyuncular Yiğithan Yüksel, Bedirhan Tuna, Çağrı Karayılgın, Oğulcan Aksu ve Ramazan Oğuz ile anlaşmaya vardığını duyururken, dış transferde de Nurettin Er, İnan Karabulut, Vahap Çoban, İhtilal Durmuş, Oğuz Baltacı, Emre Karayılgın ve Yılmaz Yıldırım ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

 

Y.Milasspor transfer komitesinde yer alan Erkan İşli, Yılmaz Tosun ve Mustafa Sarban ile görüşmelerin devam ettiğini ifade eden Y.Milasspor kulüp başkanı Öcal Yüksel, görüşmelerin devam ettiğini ve yakın zamanda BAL ile birlikte yerel liglerin de oynanmasını beklediklerini, çalışmalarını da bu yönde yaptıklarını söyledi.

 

Teknik sorumlu olarak Muğla futbolunun önemli isimlerinden Fatih Arslan ile anlaşan mor beyazlıların yeni transferleri:

 

 

Nurettin Er -Kaleci-23: Son iki sezonu Ortaca Bld.spor ile geçiren genç kaleci BAL’da 14 maçta görev yaptı.

 

 

İnan Karabulut-Defans-29: Muğlaspor’da profesyonel olan ve Altınordu’ya transfer olan tecrübeli oyuncu, 20 3.Lig maçının yanı sıra BAL’da da 78 maça çıkarken, Muğla Süper Amatör’ün de tecrübeli oyuncuları arasında yer alıyor.

 

 

Abdil Vahap Çoban-Sol Bek-22: Geçtiğimiz sezon BAL’da Yatağanspor formasını 6 maçta giyen genç sol bek Turgutreisspor ile Muğla Süper amatör şampiyonluğu yaşadı.

 

İhtilal Durmuş-Forvet-30: Muğla futbolunun tecrübeli golcülerinden olan İhtilal Durmuş geçen sezon Gümüşlükspor ile süper amatör şampiyonluğu yaşadı. Durmuş’un 12 maç ile BAL ve 3 maç ile 3.Lig tecrübesi bulunuyor.

 

Emre Karayılgın-Orta Saha-25: Geçen sezon Gümüşlük ile şampiyon olan Karayılgın, Bodrumspor, Kale ve Yatağanspor ile 42 BAL maçında görev yaptı.

 

Oğuz Baltacı-Orta Saha-24: 2017 yılından bu yana Muğla süper amatörde mücadele eden orta saha oyuncusu 14 BAL maçında ve 22 kez de U21 maçında forma giydi.

 

Yılmaz Yıldırım-Defans-23: Milas altyapısından yetişen oyuncu Elazığ ve Akhisar altyapılarından sonra 3 sezondur Muğla süper amatörde mücadele ediyor.

 

Ramazan Oğuz-Defans-20: Milasgücü altyapısı sonrası Fethiyespor, Manisa Fk ve Afyonspor altyapılarında akademi liglerinde oynayan genç oyuncu geçen yıl da mor byealzılarda oynadı.

 

Yiğithan Yüksel-21-Kanat: Y.Milasspor altyapısından yetişen kanat oyunucusu 2018 yılında Muğlaspor ile profesyonel oldu ve geçen yıl da mor beyazlılar da forma giydi.

 

Osman Bedirhan Tuna-Kanat-23: Y.Milasspor’da yetişen ve geçen yılda forma giyen kanat oyunucusu 2018 şampiyonluğunda da kadroda yer aldı.

 

Oğul Can Aksu-Sağ Bek-21: Milas’tan yetişen ve geçen yılki kadroda yer alan oyuncu, Fethiyespor ve Nazilli ile akademi liginde oynadı.

 

Çağrı Karayılgın-21-Orta Saha: 21 yaşındaki oyuncu 2011 yılından bu yana mor beyazlılarda oynuyor.

 

 

 

 

Foto: Milasspor