Muğla Futbol Muğla Futbol
TFFHGD MUĞLA ŞUBESİ’NDEN ORTAKÖYSPOR İÇİN AÇIKLAMA

Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Muğla Şubesi, hafta sonu oynanan Yerkesik-Ortaköy maçı sonrası Ortaköysporlu yöneticiler için kınama açıklaması yayınladı.

TFFHGD (Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği) Muğla Şubesi, geçtiğimiz pazar oynanan 1.Amatör Lig B grubu Yerkesikspor-Ortaköyspor maçından sonra Ortaköysporlu yöneticiler için kınama açıklaması yayınladı.

 

TFFHGD MUĞLA Şubesi Yönetim Kurulu Adına avukat Seda Dadaşoğlu tarafından yapılan açıklamada Yerkesikspor-Ortaköyspor maçının hakemlerine Ortaköysporlu yöneticiler ve bir taraftarın yaptığı fiili hareketler esefle kınanırken,  derneğin olayın hukuki olarak takipçisi olacağının altı çizildi.

 

TFFHGD Muğla Şubesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde: “9 Aralık Pazar günü oynanan Yerkesikspor- Ortaköyspor Futbol Müsabakasında, İlimiz Hakemlerinden Mustafa SELÇUK’a , Yardımcı Hakem Fahri HELVACIOĞLU’ na ve diğer Yardımcı Hakem Eren Nazmi YILMAZ’ a, Ortaköyspor Kulüp başkanı Hüseyin UÇAR, Kulüp yöneticisi Müslüm KIYANÇ ve Ortaköysporun bir taraftarı’nın yapmış olduğu SPOR AHLAKINA SIĞMAYAN FİİLİ SALDIRISINI ESEFLE KINIYORUZ.

 

Yapılan eylemin takipçisiyiz. Hukuk nezdinde eylemi gerçekleştiren başkan, yönetici ve Hakemimize kafa atan taraftarın en ağır cezalar alması hususunda Adli makamlarda her türlü girişimde bulunacağımızı bildiririz. Disiplin Kurulunun da bu tip Fair play ruhundan uzak amacı amatör sporla bir bağlantısı olmayan kişilere gerekli caydırıcı cezalar vereceğinden de şüphemiz yoktur.

 

Derneğimiz üyeleri Mustafa SELÇUK, Fahri HELVACIOĞLU ve Eren Nazmi YILMAZ’a Geçmiş Olsun dileklerimizi iletir Muğla Amatör Futbol Camiasında bu tip olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederiz.”