Muğla Futbol Muğla Futbol
SÜPER AMATÖR’ÜN EN BÜYÜĞÜ ORTACA BELEDİYESPOR

Ortaca Belediyespor, Düğerek Güneşspor’u Muğla’da 1-0 mağlup ederek bitime 1 hafta kala Play-Off şampiyonluğunu garantiledi.

Muğla Süper Amatör Lig Play-Off grubunda sezonun en önemli maçında Düğerek Güneşspor’a konuk olan Ortaca Belediyespor, rakibini 1-0 mağlup ederek şampiyonluğu garantiledi.

 

Muğla Atatürk Stadı’nda oynanan maçta Ortaca ekibine kritik üç puanı getiren golü Hakan Tice kaydetti.

 

Bu sonuçla play-off grubunda liderliğini garantileyen Ortaca Belediyespor, son haftaya girilirken 13 puana ulaştı. Maç sonunda Ortacalı oyuncular galibiyeti takımı desteklemeye gelen taraftarla kutladı.

 

Sezon başında BAL’a katılma hakkı olmasına rağmen bir önceki yönetimin kararıyla BAL’a katılmayan, Süper Amatör’e de son anda katılan Ortaca Bld, Bölgesel Amatör Lig yolunda önemli bir adım kaydederek ilginç bir tabloya da imza atmış oldu.

 

BAL’da düşme hattında yer alan Muğlaspor eğer sezonu son iki sırada tamamlayıp direkt küme düşerse Ortaca Bld.spor direkt olarak BAL’a yükselecek, Muğlaspor son ikide yer almaz ve Yatağanspor’un altında kalırsa Muğlaspor ve Ortaca Belediyespor BAL baraj maçı oynayacak.