Muğla Futbol Muğla Futbol
SÜPER AMATÖR, 1.AMATÖR VE U-16 GRUPLARI İLE FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU

2021-2022 sezonu Muğla’da 1.dönemde oynanacak Süper Amatör, 1.Amatör ve U-16 liglerinin grupları belli oldu ve fikstür çekimi ASKF toplantı salonunda yapıldı.

Muğla’da 1.dönemde başlatılması planlanan Süper Amatör, 1.Amatör ve U-16 liglerinin grupları belli olurken, fikstür çekimi de gerçekleşti.

 

Muğla ASKF toplantı salonunda Muğla’daki kulüplerin temsilcileri ile yapılan toplantıda, müsabakalarda uygulanacak Covid-19 tedbirleri temsilcilere aktarıldı.

 

BAL’a katılmayan Ortaca Belediyespor’un da katılım başvurusu yaptığı Süper Amatör ligde 12 takım mücadele ederken, TFF’nin aldığı karar doğrultusunda ligde takım sayısı 10’u aşamayacağı için süper amatör lig 6’şarlı 2 gruba ayrıldı.

 

6-7 Kasım’da başlaması planlanan Süper Amatör Ligi’nde gruplar ve ilk hafta maçları şu şekilde oluştu.

 

 

SÜPER AMATÖR A-GRUBU:

 

Milas Bld Beçin – Karaova

 

Ula Bld – Milas Gençlik

 

Düğerek Güneşspor – Yeni Milasspor

 

 

SÜPER AMATÖR B-GRUBU:

 

Seydikemer Bld – Marmaris Genç.spor Tur.Tic.A.Ş.

 

Menteşe Yerküpe – Dalaman Bld

 

Dalyanspor – Ortaca Bld.spor

 

 

 

 

Toplam 24 takımın mücadele edeceği ve 30-31 Ekim tarihlerinde başlaması planalanan 1.Amatör Lig de 8’er takımlı 3 gruptan oluştu. 1.Amatör maçları çift devreli lig usulüne göre oyananacak ve gruplarında ilk sırayı alan 3 takım Süper Amatör’e yükselirken, son iki sırayı alan takımlar 2.amatöre düşecek.

 

1.Amatör’de oluşan gruplar ve ilk hafta maçları şu şekilde oluştu:

 

 

1.AMATÖR A-GRUBU:

 

Bitez Dondurma Pedasa Gençlik- Bodrum Yalı

 

Güllük Bld- Gündoğanspor

 

Konacıkspor – Turgutreisspor

 

Bafa Bld.Zeytinspor – Bodrum Turkuaz

 

 

1.AMATÖR B-GRUBU:

 

Marmaris Bld – Bozburun Bld

 

Ortaköyspor – Yerkesikspor

 

Kavaklıdere Bld – Datça Bld

 

Beldibispor – Marmarisspor

 

 

 

1.AMATÖR C-GRUBU:

 

Çamköyspor – Günlükbaşı

 

Karaçulhaspor – Köyceğiz Bld

 

Köyceğiz Sportif – Yeşilüzümlüspor

 

Fethiye Yeni Mah.Kült.spor – Fethiye Gençlik ve spor Hareketi

 

 

 

Muğla’da ilk dönemde gençlerde sadece U-16 liginin başlarken, toplam 22 takımın mürcaatta bulunduğu U16 liginde müsabakalar 3 grupta çift devreli lig esasına göre oynanacak.

 

13-14 Kasım’da başlayacak olan U-16 Liginde oluşan gruplar ve ilk hafta maçları şu şekilde:

 

 

U-16 A-GRUBU:

 

Bodrum Gençspor – Bitez D.Pedasa Genç.spor

 

Yeni Milasspor – Milas Gençlik

 

Turgutreisspor – Bodrum 1925 spor

 

Bodrum Birlikspor (Bay)

 

 

U-16 B-GRUBU:

 

Yatağan Sportif – Marmaris 1923

 

Marmarispor – 48 Çağdaşspor

 

Muğlaspor – Menteşe Yerküpe

 

Marmaris Bld – Yatağanspor

 

 

U-16 C-GRUBU:

 

Fethiye 1923 spor – Ortaca Esnafspor

 

Dalyanspor – Köyceğiz Sportif

 

Karaçulhaspor – Likyaspor

 

Ortaca Bld.spor (Bay)