Muğla Futbol Muğla Futbol
ORTACA VE GÜMÜŞLÜK’TE SESSİZLİK HAKİM

BAL’da Muğla’yı temsil hakkı bulunan takımlarımızdan Yatağanspor çalışmalarına başlarken, Ortaca Belediyespor ve Gümüşlükspor’da yeni sezon öncesi sessizlik hakim.

Covid-19 salgını sebebiyle henüz başlamayan ve Nisan ayında başlaması beklenen Bölgesel Amatör Lig 2020-2021 sezonu için Muğla’yı temsil edecek üç takımdan sadece Yatağanspor çalışmalarına başladı.

 

BAL’da Muğla’yı Yatağanspor, Ortaca Belediyespor ve Gümüşlükspor’un temsil etme hakkı bulunurken, tek hareketliliğin Yatağanspor’da yaşanması dikkat çekiyor.

 

Yatağanspor, teknik sorumlu olarak Egemen Urhan ile anlaştığını açıklamış ve geçtiğimiz hafta da yeni transferleri ve geçtiğimiz sezondan takımda tuttuğu oyuncular ile antrenmanlarına başlamıştı. Yeşil beyazlılar, Yatağan sahalarının bakımda olması nedeniyle çalışmalarını Muğla Ortaköy’de sürdürüyor.

 

Ortaca Belediyespor ve Gümüşlükspor’da herhangi bir transfer ile antrenmanlara başlama gelişmesi yaşanmazken, her iki kulübümüzün de TFF’den gelecek resmi açıklama sonrası kolları sıvaması bekleniyor.

 

TFF tarafından salgının seyri ve bilim kurulu önerileri dikkate alınarak başlanacağı açıklanan BAL için dikkat çekilen tarih Nisan ayı olarak lanse edilirken, federasyon son açıklamasında “saha denetimleri” sonrası ilgili kurumların görüşleri alınması sonrasında net tarih vereceğini duyurmuştu.

 

Federasyon ayrıca lig öncesi takımlara gerekli çalışma ve hazırlanma süresini vereceğini ilan etmişti.