Muğla Futbol Muğla Futbol
ORTACA BELEDİYESPOR LİGDEN ÇEKİLDİ,BAL’A KATILMIYOR

Muğla’yı 2015’ten bu yana BAL’da temsil eden Ortaca Belediyespor, yeni sezon için BAL’a katılım başvurusu yapmadı ve ligden çekildi.

Bölgesel Amatör Lig’de Muğla’yı temsil etme hakkı bulunan Ortaca Belediyespor, 2021-2022 sezonu için lige katılım başvurusu yapmayarak ligden çekildi.

 

2015-2016 sezonunda ilk kez BAL’da boy gösteren ve sonrasında da 4 sene daha ligde yer alarak ligin tecrübeli takımları arasında yer alan, bazı dönemlerde araj maçı oynayarak bazı dönemlerde de üst sırada yer alarak ligde yer edinen siyah beyazlılarda alınan bu karar futbol camiasında şok etkisi yarattı.

 

Ortaca ekibinde bazı yöneticilerin lige katılmak için çaba sarfettiği öğrenilirken, bu gelişme üzerine kulüp başkanı İsmail Milat ve yönetim kurulu üyelerinin görevi bırakacağı ve konu hakkında İsmail Milat’ın önümüzdeki günlerde basın açıklaması yapması bekleniyor.

 

Ortaca Belediyespor, talep etmesi halinde bu sezon Muğla süper amatör liginde mücadele edecek fakat şampiyon olması ve üst lige çıkma hakkı elde etse dahi önümüzdeki yıl BAL’a katıalamayacak.

 

Kulislerde bazı yöneticilerin Ortaca nüfusunun takımı takip etmediği, Ortaca belediye başkanı Alim Uzundemir’in BAL’ın çok masraflı olduğunu düğünmesi ve gerekli desteği sağlamaması üzerine takımın BAL’a katılmadığı, hatta tamamen de kapanabileceği iddia ediliyor.