Muğla Futbol Muğla Futbol
MUHAMMET TOKAT: “MİLASSPOR’U BU DURUMA DÜŞÜRENLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Süper Amatör’de zor günler geçiren Milasspor’da futbolcuların maça çıkmayacağını açıklaması sonrası duruma el koyan Milas belediye başkanı Muhammet Tokat takıma ödeme yaptı ve “Kulübü kendi ihtirasına kurban edenlere karşı idari ve adli olarak süreci takip edeceğim.” dedi.

Muğla Süper Amatör Lig A grubunda zor günler geçiren, küme düşme tehlikesi bulunan Yeni Milasspor’da oyuncular ve antrenörlerin ödeme yapılmaması halinde haftasonu maça çıkmayacağını açıklaması sonrası Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat duruma el koydu.

 

Geçtiğimiz gün Milas Stadı’nda oyuncuları ziyaret eden ve bir miktar ödeme gerçekleştiren Tokat, mevcut yönetimi eleştirerek “Bu kulübü bu durumlara düşüren, kulübü bakkal defteri gibi yöneten, Yeni Milasspor’a mahkeme süreçleri yaşatan, gelir ve gider dengesini kuramayan, kulübü kendi ihtirasına kurban edenlere karşı idari ve adli olarak süreci takip edeceğim.” ifadelerini kullandı.

 

Bilindiği üzere Y.Milasspor takımı ligde ilk haftada Düerek Güneşspor maçına çıkmamış ve 3-0 hükmen yenilerek 3 puan silme cezası almıştı. Takımın bu hafta maça çıkmaması ve statü gereği küme düşme ihtimali üzerine Muhammet Tokat oyuncularla bir toplantı yaptı.

 

Başkan Tokat, futbolculara yönelik yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Sizlerle şimdi çok samimi bir konuşma ve paylaşım yapacağım. Ancak şunu net olarak söyleyeyim benim bu gayretlerimi hala dalgaya ve alaya almaya çalışanlar var. “Bir basın açıklaması yaptık. Destek vermeye zorunlu kaldılar” gibi söylemler kulağıma geldi.

 

Kulübün düşmesini istemiyorum, sırf bunun için buradayım arkadaşlar. Önümüzde 4 haftalık bir lig periyodu var.

 

4 hafta oynayacağınız önemli maçlar bulunuyor. Herkes kendi işini yapsın, sizden tek isteğim bu 4 maça çıkarak, sahada mücadelenizi en iyi şekilde yapın ve bu kulübü alt lige düşürmeyin.

 

Liglerin tamamlanması sonrasında ise bu kulübü bu durumlara düşüren, kulübü bakkal defteri gibi yöneten, Yeni Milasspor’a mahkeme süreçleri yaşatan, gelir ve gider dengesini kuramayan, kulübü kendi ihtirasına kurban eden ve davalık hale getiren ve bu mahkemelik süreçlerle kulübün önünü tıkayan ve hala da mahkeme süreci sürüyor, kulübü devredemiyorum, istifa edemiyorum diyen mevcut kulüp başkanına karşı idari ve adli olarak süreci takip edeceğim. Bu konuda Kaymakamımız, adli makamlar ve bizler de rahatsızız.

 

Şimdi buraya kadar anlattığım hiçbir şey sizi ilgilendirmiyor, siz ilgilendiren tek şey sahaya çıkıp top oynamanız olacaktır. Yılsonu olması itibariyle bizimde bütçelerimiz kapandı. Kulüp yönetiminin yaklaşımları sonrası bu kulübe hiç kimsenin güveni kalmamış ve o nedenle de kimse destek olmak istemiyor.”

 

 

 

 

 

Kaynak: Haber Milas