Muğla Futbol Muğla Futbol
MUĞLASPOR’DA TEKNİK SORUMLU TAYFUN HUT OLDU

Muğlaspor, bölgesel amatör lig öncesi teknik direktörlüğe eski futbolcusu olan ve uzun yıllardır Galatasaray altyapısında görev yapan Tayfun Hut’u getirdi.

Yeni oluşan yönetimiyle Bölgesel Amatör Lig’e iddialı girmeye hazırlanan ilimizin köklü kulübü Muğlaspor’da teknik sorumlu Tayfun Hut oldu.

 

Kulüpte futbolcu olarak 1988-1990 yılları arasında yer alan Tayfun Hut, 2005-2008 yılları arasında Galatasaray’ın pilot takımı olan Beylerbeyi ve arkasından 2010-2017 yıllarında da Galatasaray altyapısında teknik adam olarak görev yaptı.

 

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Muğlaspor kulüp başkanı Abdurrahman Uçar; “Tayfun Hut hocamız Muğlaspor’umuzda iki sezon futbol oynadıktan sonra Galatasaray’a transfer oldu ve dönem içinde A Mili Takım’a yükseldi. Futbolu bıraktıktan sonra uzun yıllar Galatasaray altyapısında görev aldı. Hiçbir pazarlık yapmadan bütün yönetim kurulu olarak karar aldık. Huzurlarınızda hocamızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Allah utandırmasın” şeklinde konuştu.

 

Muğlaspor’un kendisinde ayrı yeri olduğunu dile getiren Tayfun Hut; ”Sayın başkana ve sayın yönetim kuruluna bu görevi bana layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Muğlaspor’un benim için ayrı bir yeri var. Benim hayatıma çok şey katan bir kulüp, iki sene futbol hayatımı burada geçirdim. Çok şeyler kazandım, çok şeyler öğrendim. Görüştüğüm dostlarım var. İnşallah Muğlaspor’u layık olduğu yerlere hizmet ederek getireceğiz. Kazasız belasız bir sezon diliyorum” dedi.

 

Muğlaspor’da Tayfut Hut’un yardımcılığını Salih Şener, kaleci antrenörlüğünü de Bekir Sartan yapacak.

 

 

 

*Fotoğraf, Muğlaspor facebook sayfasından alınmıştır.