Muğla Futbol Muğla Futbol
MUĞLASPOR’DA BAŞKAN HÜSEYİN NİZAMOĞLU İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Muğlaspor’da kulüp başkanı Hüseyin Nizamoğlu, şehirde Muğlaspor için herhangi bir girişim olmadığı gerekçesiyle başkanlıktan ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Muğlaspor kulüp başkanı Hüseyin Nizamoğlu, kulüp başkanlığı ve yönetimden istifa etmek için istifa dilekçesini yönetime verdiğini açıkladı.

 

3.ligden Bölgesel Amatör Lig’e düşen Muğlaspor’un tek liste ile gidilen olağan genel kurulunda tekrar başkan seçilen Hüseyin Nizamoğlu, kulüp başkanlığı ve yönetim kurulu üyelerinden istifa etti.

23 Haziran 2021 tarihinde yapılan Muğlaspor Kulübü kongresinde, kulübün kayyuma gitmemesi için geçici yönetim oluşturulurken, yönetimin ilk toplantısında tekrar kongre kararı alınacaktı. Ekonomik sıkıntılar ile boğuşup amatöre düşerek taraftarını üzen Muğlaspor’un kongresinde aday çıkmazken, kulübün kayyuma gitmemesi için mevcut Başkan Hüseyin Nizamoğlu başkanlığında geçici yönetim kurulu oluşturuldu.

 

Hüseyin Nizamoğlu istifa nedenini şöyle açıkladı:

“23 Haziran 2021 tarihinde yapılan Muğlaspor Kulübü kongresinde şehrimizin seçilmiş yöneticileri tarafından; Kulübün genel kurulunda aday çıkmamasından dolayı kayyuma gitmemesi için ben ve arkadaşlarıma kulübü yeni bir genel kurula götürmek üzere görev verilmişti. İlk toplantımızda aldığımız genel kurul kararı ve görev dağılımının yapılmasının ardından kongre öncesinde ve kongrede, şehrin seçilmiş büyükleri tarafından güçlü yönetim ve güçlü bir ekonomi için 15 gün boyunca ciddi çalışmalar yapılacağı söylenmişti. Fakat kongreden bu yana 2 hafta geçmesine rağmen verilen sözlerin tutulmasını boş verin, Muğlaspor Kulübü’nün başkanı olarak bir defa bile aranmamış olmam, hiçbir oluşum ve girişimin olmamasından dolayı, kulüp başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğim için istifa dilekçemi vermiş bulunmaktayım. Şehrimizin değerli markası Muğlaspor sevgimiz sonsuza kadar devam edecektir.”

 

Kaynak: Ferdi Yavuz/özgürmedyahaber.com