Muğla Futbol Muğla Futbol
MUĞLASPOR’DA DEPREM: EROL KAPİZ İSTİFA ETTİ, YÖNETİM GENEL KURUL KARARI ALDI

3.Lig’de kötü günler geçiren Muğlaspor’da kulüp başkanı Erol Kapiz istifa etti. Muğlaspor yönetimi de olağanüstü genel kurur kararı aldığını açıkladı.

TFF 3.Lig, 4.grupta mücadele eden ve oynadığı 12 maç sonunda 8 puan ile 17 takımlı grupta 16.sıra ile düşme hattında yer alan Muğlaspor’da, bugün alınan 1-0’lık Karaköprü mağlubiyeti sonrası kulüp başkanı Erol Kapiz istifa ettiğini açıkladı.

 

Muğlaspor yönetimi de gelen istifa kararı sonrası olağanüstü genel kurula gitme kararı aldığını duyurdu.

 

Geçtiğimiz sezon play-off hattında ligi tamamlayan ancak bu sezona genel kurul sonrası lige geç başlayan Muğlaspor, bu sezon Egemen Urhan ile lige başlamış, hafta başında da göreve Tevfik Ata Tekin gelmişti.

 

İstifa eden Erol Kapiz’in açıklamsı şu şekilde:

 

Üç sene önce büyük umutlar besleyerek göreve geldiğim Muğlaspor’da, daima nasıl benden sonra gelen başkana iyi bir kulüp teslim ederim düşüncesinde başkanlık yapmaya gayret ettim. Geçtiğimiz sezon pandemi döneminde yaşadığımız büyük zorluklara rağmen Play-off oynama başarısı gösterdik.

 

Bu sezon yine kulübümüze sahip çıkma düşüncesiyle sorumluluğu üstlenerek yeniden Muğlaspor’umuz için zorlu göreve devam kararı aldım. Bu sezon istediğimiz düzeye çıkamayıp, takımımızın üst üste aldığı olumsuz sonuçlarla birlikte istediğim düzeyde ekonomik desteği de alamayınca açıkçası yönetim anlamında bir değişikliğe gitmenin sağlıklı olacağını düşündüm.

 

Şerefimle, arkadaşlarımla birlikte bu şehrin takımına hizmet ettim. Bugün, şartların bunu getirdiğini düşünüyorum. Üç yıl büyük gururla, onurla sürdürmüş olduğum görevimden istifa ettim. İnşallah Muğlaspor’umuz için hayırlı olur. ”