Muğla Futbol Muğla Futbol
MUĞLASPOR’DA BAŞKAN UÇAR’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Bölgesel Amatör Lig’de düşme hattında yer alan ve 48 Gençlik Taraftar Derneği’nin yönetimi istifaya davet ettiği Muğlaspor’da başkan Abdurrahman Uçar basın açıklaması yaptı.

Bölgesel Amatör Lig’de mücadel eden ve devrenin bitimine bir hafta kala dülme hattında yer alan Muğlaspor’da kulüp başkanı Abdurrahman Uçar basın açıklaması düzenledi.

 

Hafta arasında 48 Gençlik Taraftar Derneği’nin Muğlaspor yönetimini istifaya davet eden açıklama yayınlaması sonrası basının karşısına geçen Uçar, zor bir dönemde borçlu bir kulübü devrealdıklarını belirterek; “‘Kulübümüzün ciddi bir borcu var. Muğla’ya olan borcumuzu ödeyebilme anlamında hamleler yaptık. Çok ciddi bir şekilde borçlarımız vardı. O borçlar Muğla esnafına olan borçlarımız, biz o borçları uzlaşma şekliyle %70’inden fazlasını halletmiş durumdayız. Sahip olduğumuz para doğrultusunda sportif anlamda bir şeyler yapmak zorundayız. Biz Ağustos’ta çalışmalara başladık ve o çalışmalar doğrultusunda bir takım oluştu” şeklinde ko uştu.

 

Bundan sonra gereken neyse yapacaklarını ifade eden Uçar; “8 maçımızı tamamladık ve Pazar günü de Yıldızspor maçıyla birinci devreyi tamamlayacağız. Kazanabilme anlamında her türlü yönetimsel olarak yapmamız gereken ne varsa hepsini yapacağız. İnşallah galip bir şekilde sezonun ilk yarısını bitireceğiz. İkinci yarı için de bütün Muğlalılara sesleniyorum. Samimiyetimle söylüyorum, Muğlaspor Kulübü büyük bir kulüptür, bu kulübü küçültme anlamında düşünce ve bir hamle yoktur. Gereken yerlere gereken takviyeler yapılıp, ikinci devreye dinamik bir şekilde çıkacağız. Yönetim kurulu olarak hep beraber mücadeleye hazırız. Biz Muğlaspor’a zarar vermeyiz. Altyapısıyla birlikte yol alan, büyüyen ve başarılarını tüm kentle paylaşan bir kulüp yaratmak tek amacımızdır.” ifadelerini kullandı.

 

 

Kulübün mali anlamdaki durumu hakkında açıklamalarda bulunan İdari Asbaşkan Bekir Kapar ”Bizim birinci hedefimiz kulübü borçlandırmadan yol almaktı. Beş aydır bir lira borçlandırmadık. Eskiye yönelik bir sürü dosyalar ve icralarla savaş verdik. Biz kulübü 4 milyon 300 bin lira borçla aldık. Beş aydır savaşıyoruz, 3 milyon 600 binleri gördük. Taksitlendirmeler nedeniyle borç yine aynı seviyeye geliyor. Ama şu bilinmeli kesinlikle kendi dönem borcunu ödeyen bir yönetim kurulu, hiçbir esnafından veresiye ekmek dahi almayan kulüp. Beş aylık süreçte 1 milyon 700 bin lira para ödedik. Bunun 800 bin lirası sportif, 800 bin lira olan futbolcu borcumuzun 650 bin lirasını ödedik. Önce dönem borcunu ödüyoruz sonra taksitlendirmeleri ödüyoruz” açıklamasında bulundu.

Bilgi: Muğlaspor Sosyal Medya