Muğla Futbol Muğla Futbol
MUĞLASPOR ZOR DURUMDA…

Erteleme maçında düşme hattındaki rakibi Silivirspor’a konuk olan Muğlaspor mücadeleyi 2-1 kaybetti ve dibe vurdu. İlk devreyi 1 galibiyet ve 8 puanla tamamlayan köklü çınar düşme hattında ve zor durumda.

TFF 3.Lig, 4.grupta düşme hattındaki rakipleri ile üst üste deplasmanda eteleme maçlarına çıkan Muğlaspor, Kozanspor’un ardından bir diğer düşme mücadelesi veren Silivrispor’a 2-1 mağlup oldu ve büyük bir avantajı daha geri tepti.

 

Silivri Stadı’nda oynanan 12.haftanın erteleme maçında, ev sahibi takım Silivrispor 42’de köşe vuruşunda Ardahan Gündoğdu’nun kafa golü 1-0 öne geçti. Muğlaspor’da Süleyman Çelik 56’da beraberliği sağlasa da Silivrispor 69’da Tufan Deniz Gelen ile 2-1 öne geçti ve maç 2-1 sona erdi.

 

Bu sonuçla 3 gün ara ile düşme hattındaki 2.rakibine de 3 puan veren Muğlaspor ilk devreyi sadece 1 galibiyet alarak 8 puanda 16.sırada tamamladı. Düşme hattında Muğlaspor’un üzerinde 14 puan ile Silivrispor ve 15 puan ile Kozanspor bulunuyor. Düşme sınırının üzerinde ise 16 puan ile Modafen yer alıyor.

 

Teknik direktörlüğe Egemen Urhan’ın yerine Tevfik Ata Tekin’i getiren Muğlaspor, Tekin yönetiminde çıktığı 5 maçın tamamını kaybetti ve puan alamadı.

 

Kulüp başkanı Erol Kapiz’in istifası sonrası genel kurur kararı alan ve valilik tarafından genel kurul yapmasına izin verilmeyen Muğlaspor’da teknik sorumlu değişikliği ve başkanlığa Hüseyin nizamoğlu’un gelmesi de kötü gidişe çare olamadı.

 

İlk devrede oynadığı 16 maçta 1 kez 3 puan sevinci yaşayabilen Muğlaspor, 10 mağlibeyt ve 5 beraberlik ile sadece 8 puan toplayabildi.

 

 

STAD: Silivri

 

HAKEMLER: Berkay Erdemir, Mustafa Han, Gökmen Çamhan, Ege Tünak

 

SİLİVRİSPOR: Alper Kağan Çakır, Oğuz Yavuz, Mücahit Karagöz, Bülent Demir, Ömer Memiş, Hakan Sayar, Mustafa Cevret (Dk 60′ Şehmus Aslan), Ardahan Gündoğdu, Tufan Deniz Gelen, Muhammet Özvardar, Gökhan Göksu (Dk 89′ Sercan Besler)

 

MUĞLASPOR: Barış Başkan, Emre Yıldırım, İbrahim İçuz, Cantürk Güngör, Polat Ertek, İlkay Gül, Muhammed Emel (Dk 87 Asım Aksungur), Emirhan Kılıç (Dk 78′ Burak Yılmaz), Ömer Faruk Canbirdi (Dk 80′ Barış Sungur), Süleyman Çelik, Atakan Akbulut

 

GOLLER: Dk 42′ Ardahan Gündoğdu, Dk 56′ Süleyman Çelik, Dk 69′ Tufan Deniz Gelen

 

KIRMIZI KART: Dk 89′ Hakan Sayar(Silivrispor)