Muğla Futbol Muğla Futbol
MUĞLA’DA AMATÖR MAÇLARDA UYGULUNACAK COVİD ÖNLEMLERİ AÇIKLANDI

İlimizde başlayacak amatör maçlarda oyuncuların, antrenörlerin, yöneticilerin, görevlilerin ve seyircilerin uyması, yerine getirmesi gereken covid-19 önlemleri belli oldu.

Muğla’da ilk dönem başlaması planlanan amatör maçlarda uygulanacak Covid-19 önlemleri belli oldu.

 

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı Mehmet Top, geçtiğimiz gün kulüp temsicileri ile gerçekleşen toplantıda, TFF’nin amatör maçlarda uygulayacağı kararları içeren kısa bir bilgilendirme gerçekleştirdi.

 

Buna göre Muğla Süper Amatör, 1.Amatör ve U1-6 liglerinde 2021-202 sezonunda gruplar en fazla 10 takımla oynanacak.

 

Müsabaka isim listesine adı yazılacak olan kişilerin 2 doz aşısını yaptırmaları gerekirken, 2.aşıdan 14.günü tamamlayan kişiler 180 gün süre ile müsabaka isim listesine yazılabilecek.

 

Bir doz aşı olan kişiler  ve aşı setifikası olmayan aşı olmamış kişiler müsabaka öncesinden en fazla 48 saat öncesi yapılmış negatif PCR testi iraz etmek zorunda.

 

Öte yandan covid-19 hastalığını geçirmiş ve izolasyon sürecini tamamlayan kişiler 180 süre ile müsabaka isim listesine yazılabilecek.

 

Müsabakalarda görev alacak kişilerin aşı sertifikaları ve PCR test sonuçları, sağlık görevlileri ve saha komiserleri tarafından müsabaka isim listesinden ayrı tutulacak ve kulüplerden istenecek.

 

Müsabaka esnasında tüm görevlilerin maske takması zorunlu olup, yedek kulübesinde de oyuncular 1’er boşluk bırakarak oturacak.

 

Müsabakalarda sağlık ve hijyen koşullarının sorumluluğu tertip komitesi ile ev sahibi takım sorumluluğunda olacak, sahalarda dezenfektan bulundurulacak.