Muğla Futbol Muğla Futbol
MESUT TOROS: “POZİSYONA GİRDİK AMA DEĞERLENDİREMEDİK”

Tokatspor’a deplasmanda 1-0 kaybeden lider Fethiyespor’da teknik sorumlu Mesut Toros maç sonrasında; “Pozisyon ürettik ancak değerlendiremedik” ifadelerini kullandı.

3.Lig 2.grupta mücadele eden ve lider durumdaki Fethiyespor, Halide Edip Adıvarspor’u kendi evinde 4-0 yendikten 3 gün sonra çıktığı Tokat deplasmanında sahadan 1-0 mağlup ayrıldı.

 

Pazar günü evinde oynadığı ve farklı kazandığı karşılaşmanın ardından, 1 günlük idmanın ardından, kara yolu ile Tokat’a giden Fethiyespor, Tokatspor’a 1-0 mağlup oldu. Fethiyespor, yenilgiye rağmen haftayı lider olarak geçirirken, golcülerin Tokatspor önünde bulduğu pozisyonları değerlendirememesi, teknik kadro ve yöneticileri üzdü. Fethiyespor Teknik Direktörü Mesut Toros, “Çok pozisyon ürettik ancak atamadık. Deplasmandaki bu sorunu çözmemiz lazım” dedi.

 

GOL BULSAYDIK SONUÇ FARKLI OLURDU

 

Mesut Toros, “Oyunun genelinde etkiliydik. Çok pozisyon ürettik. Biz gol atamadıkça rakibin direnci arttı, sahada gerçekten savaşarak mücadele ettiler. Yakaladığımız pozisyonları değerlendirsek çok farklı olacaktı. Mağlup olduk, yolumuza devam ediyoruz.

 

Kaybedilmiş bir şey yok, önümüzde oynayacağımız maçlar var. Oyuncularımızla mutlaka oturup konuşacağız. Bir maçta bu kadar pozisyon yakalanmaz. Bu konuda mutlaka bir değerlendirme yapmamız lazım.

 

Sadece mücadele eden bir Tokatspor takımı bekliyorduk, gol bulsaydık maçın çok farklı yönde gidebileceğini de biliyorduk. Bir takım deplasmanda 7-8 tane net gol pozisyonu bulup, atamıyorsa ciddi bir değerlendirme yapmak gerekiyor. Tokatspor’u mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum, maç şansı onların yanındaydı” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Gerçek Fethiye