Muğla Futbol Muğla Futbol
MENTEŞE YERKÜPESPOR’U MARMARİSLİ İŞ İNSANI DEVRALDI

Muğla Süper Amatör’de yer alan Menteşe Yerküpespor’u, Marmarisli iş insanı ve Marmarisspor eski yöneticisi Gürcan Uysal devraldı. Kulübün faaliyetlerine Marmaris’te yeni isimle devam etmesi bekleniyor

Muğla Süper Amatör Küme’de yer alan Kavaklıdere ilçesi takımı Menteşe Yerküpespor’u Marmarisli iş insanı Gürcan Uysal devraldı.

 

Uzun yıllarıdır Marmaris’te faaliyet gösteren Karen Pastaneleri işletmecisi ve Marmarisspor’da profesyonel liglerde yöneticilik yapan Gürcan Uysal Menteşe Yerküpesor’un yeni başkanı oldu.

 

SüperAmatör Lig’e ve altyapıda U16 ligine katılmayı planlayan takımın faaliyetlerine Marmaris’te devam edeceği, yakın zamanda isim değişikliğine gideceği öğrenildi.

 

Menteşe Yerküpespor’un Marmaris’e devrolmasında kulübün maddi olarak yeteri kadar destek görmemesi gerekçe olarak gösterilirken, Kavaklıdere’nin mahallesi konumunda bulunan Menteşe’de “Meneteşe Yerküpe Beşpınarspor” adında yeni bir kulüp kurulduğu ve yeni kulübün faaliyetlerine önmüzdeki aylarda başlayacağı ifade edildi.