Muğla Futbol Muğla Futbol
GÜMÜŞLÜKSPOR, ORTACA BLD.SPOR VE YATAĞANSPOR BAL BAŞVURUSUNU YAPTI

Muğla’yı bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de temsil etme hakkı bulunan Gümüşlükspor, Ortaca Bld.spor ve Yatağanspor, lige katılım için gerekli başvuru sürecini tamamladı.

Covid-19 salgını sebebiyle henüz başlamayan ve TFF tarafından Ocak ayı sonunda başlatılması planlanan BAL  (Bölgesel Amatör Lig) için Muğla’yı temsil hakkı bulunan üç takımımız Gümüşlükspor, Ortaca Bld.spor ve Yatağanspor lige katılım için gerekli katkı payını yatırdı ve başvuru dilekçesini TFF’ye verdi.

 

Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce yaptığı açıklama ile BAL’a katılım için son başvurunun 31 Aralık olduğunu, saha denetimleri sonrasında ligin Ocak ayı sonunda, o anki koşullar göz önüne alınarak ve ilgili kurumların görüşleri alınarak başlatılmasının planlandığını ilan etmişti.

 

Muğla uzun yıllar sonra BAL’da 3 takımla temsil edilecek. Orataca Bld.spor BAL’daki 6. sezonuna hazırlanırken, Yatağanspor da 5.kez BAL’da mücadele edecek. Geçtiğimiz sezonun Muğla süper amatör şampiyonu Gümüşlükspor ise ilk kez BAL heyecanı yaşayacak.

 

Ortaca Bld.spor ve Yatağanspor’un, geçtiğimiz yıllara göre daha düşük ve mütevazi bir bütçeyle lige başlaması bekleniyor. Ligin yeni ekibi Bodrum Gümüşlükspor’un da mütevazi bir takım oluşturma hedefinde olduğu biliniyor.

 

Öte yandan henüz resmi açıklamalar yapılmasa da, Ortaca Belediyespor’un geçtiğimiz yılki teknik sorumlusu Ortacalı Serdar Işık ile, Gümüşlükspor’un da yine geçen sezonki genç ve başarılı teknik sorumlusu Muğlalı Hüseyin Öztemiz ile yola devam etmesi yüksek ihtimal olarak görülüyor. Yatağanspor’da ise yönetimin teknik sorumlu konusunda henüz bir karar vermediği gelen bilgiler arasında.

 

Uzun süre önce başlaması gereken ancak salgın sebebiyle ertelenen amatör liglerde mücadele eden binlerce oyuncu, antrenör, masör ve çalışan aylardır işsiz ve zor durumda bulunuyor, liglerin bir an önce başlamasını bekliyor.