Muğla Futbol Muğla Futbol
DÜĞEREK GÜNEŞSPOR’DAN STAT DEĞİŞİKLİĞİNE BASIN AÇIKLAMASI

Düğerek Güneşspor yönetimi, hafta sonu oynanacak olan Ortaca Bld maçının Düğerek Sahası’ndan Muğla Atatürk Stadı’na alınması sonrası basın açıklaması yayınlayarak “Maç Düğerek’e alınmazsa eşit şartlarda mücadele ettiğimiz bir lig olmayacak” ifadesini kullandı.

Muğla Süper Amatör Lig Play-Off grubunda Pazar günü oynanacak  kritik maçta Ortaca Belediyespor’u konuk edecek olan Düğerek Güneşspor yönetimi, maçı Düğerek Sahası’ndan Muğla Atatürk Stadı’na alan federasyona sitem açıklaması yayınladı.

 

Kendilerinin bilgisi dışında ve kulübe sorulmadan alınan kararı tebliğ ile öğrendiklerini ifade eden Güneşspor yönetimi şu ifadeleri kullandı: “20 Mart 2022 Pazar günü saat 14.00 da Düğerek Stadında karşılaşacak olduğumuz Süper Amatör ligi Play-Off grubu Ortaca Belediye Spor müsabakasının, aynı tarih ve saatte güvenlik gerekçesiyle Atatürk stadına alındığını bize tebliğ edilen yazıyla birlikte öğrenmiş bulunmaktayız. Yapılan tüm iyi niyetli görüşmelerimiz sonucu olumsuz bir yaklaşım görülmesi neticesinde bu açıklama yapma gereği duyulmuştur.

 

​Daha önceki yıllarda ve özellikle bu sene oynadığımız tüm iç saha maçlarımızda herhangi bir olay yaşanmamış olması ve gelen misafir takımlarımızı hakemlerimizi en iyi şekilde ağırlayıp maç öncesi fair play davranışlarda bulunarak sporun birleştirici gücünü yansıtmaya çalışmamıza rağmen, takımımızın Süper Amatör Ligi Play-Off grubu en önemli maçı için alınan bu karar bizi derinden üzmüş ve şaibelere yol açmıştır. Elbette emniyet güçlerimiz gerekli tedbirleri alarak maç izlemeye gelen seyircilerimizin güvenliğini sağlamak durumundalardır. Fakat lig şampiyonluğunu belirleyecek bir maç öncesi alınan bu karar adeta kulübümüze verilen bir ceza niteliğindedir. Kendi sahamızda ve taraftarımız önünde en önemli iç saha maçımızı oynayamayacaksak bu kadar verilen emeğin, çalışmanın ve alın terinin hiçe sayılması anlamına gelmektedir.”

 

“KENDİ SAHAMIZDA OYNAMAZSAK BU LİG EŞİT ŞARTLARDA MÜCADELE EDEMEDİĞİMİZ BİR LİGDİR”

 

Bu önemli maçın Düğerek Sahası’na alınmasını istediklerini yineleyen Düğerek yönetimi, ligin eşit şartlarda mücadele edilen bir lig olması gerektiğini dile getirerek; “Daha önceki yıllarda zorluk derecesi yüksek olan maçlarımızda yaptıkları gibi emniyet güçlerimiz (eğer tereddütleri varsa) gerekli güvenlik önlemlerini alarak maçımızı Düğerek Stadında oynatabilirdi. Yakın zamanda iç sahada maçı olan bir takımın güvenlik gerekçe gösterilerek başka bir sahaya alındığı ne görülen nede duyulan bir harekettir. Kulüp olarak nasıl Ortaca Bld.Spor ilk maçını kendi saha ve seyircisi önünde güvenlik tedbirleri alınarak oynadiysa, bizde hakkımız olan iç saha maçımızın Düğerek Stadında oynamak istemekteyiz. Aksi halde rakiplerimizle eşit şartlarda mücadele edemediğimiz bir lige dönüşecektir.

Takdir Yüce Kamuoyunundur.” açıklamasını gerçekleştirdi.