Muğla Futbol Muğla Futbol
BÖLGESEL AMATÖR LİG TAMAMLANDI, 4 TAKIM 3.LİGE YÜKSELDİ

9 Haziran’da başlayan BAL 2020-2021 sezonu hızlandırılmış programla geçtiğimiz Pazar tamamlandı. Final maçlarını kazanan Kuşadasıspor, Orduspor 1967 SK, Hendekspor ve 76 Iğdır Bld.spor 3.lige yükseldi.

Pandemi sebebiyle aylarca ertelenen ve Haziran ayında hızlandırılmış bir programla başlayan Bölgesel Amatör Lig 2020-20021 sezonu Pazar günü oynanan final maçlarıyla sona erdi.

 

Buna göre final maçlarını kazanan Kuşadasıspor, Orduspor 1967, Hendekspor ve Iğdır Belediyespor 3.lige yükselme başarısı gösterdi.

 

Hızlandırılmış lige toplam 108 takımın başvurduğu, lige katılmayanların da önümüzdeki sezon için lige katılım hakkının olduğu BAL’da maçlar 8 ayrı bölgede 3’lü ve 4’lü gruplarda başladı. Gruplarını lider tamamlayan takımlar tek maçla oynanan çeyrek final, yarı final ve final müsabakasına çıktı.

 

Ege bölgesinden Kuşadasıspor, Denizli’de oynanan final maçında İzmir ekibi Aliağa FK takımını normal süresi ve uzatmaları  1-1 sona eren mücadele sonunda penaltılarla yenerek 3.lige çıktı ve 21 yıllık hasrete son verdi.

 

Ada ekibinin profesyonel lige yükselmesiyle Aydın ili de yıllar sonra profesyonel lige takım kazandırdı.

 

 

BAL’da hızlandırılmış lige Muğla’dan takım katılmamıştı.

 

BAL Final Maç Sonuçları:

Orduspor 1967-Bolu Abant FK: 5-4(Pen)

 

Aliağa Futbol AŞ-Kuşadasıspor: 2-4(Pen)

 

Diyarbakırspor-Iğdır Beld: 0-1

 

Hendekspor-Çilimli Bld: 4-1(Uz)

 

 

Fotoğraflar: Kamil Kazankaya/ spordokuz.com