Muğla Futbol Muğla Futbol
BODRUMSPOR’DA RIZA KARAKAYA 6.KEZ BAŞKAN

Bodrumspor’un önceki gün gerçekleştirilen genel kurulunda Rıza Karakaya yeniden başkanlığa seçildi. Kulüpte 6.döneminde başkanlık yapacak Karakaya “Kulübün önü açık, seneyi karla kapattık. Hedef Süper Lig” dedi.

Geçtiğimiz yıl futbol branşında şirketleşmeye giden Bodrumspor’da dernek genel kurulu önceki gün Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin toplantı salonunda yapıldı.

 

Mevcut başkan Rıza Karakaya’nın tek listesi ile gidilen genel kurulda Rıza Karakaya 6.kez başkanlığa seçildi.

 

Rıza Karakaya başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

 

Hüseyin Gözütok, Gürkan Topan, Arif Karaman, Baran Akcan, Fatih Öztarakçı, Fatih Murat Yıldız, Halil Teke, Hadi Türk, Muhammet Karapınar, Murat Önder, Zeynel Kılıç, Hacı İbrahim Dalda, Aydın Güven, Yüksel Aslan, Caner Tuna, Coşkun Aras, Taşkın Haşemoğlu, Soykan Kurtuluş, Mehmet Dağoğlu, Murat Süren.

 

Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da katıldığı genel kurulda; yönetim kurulu üye sayısının 21’e çıkarılması, kulüp bünyesinde kürek, tenis ve voleybol branşlarının açılması ile kulüp üyelerinin 2021 yılına kadar olan aidat borçlarının silinerek bundan sonraki dönemde aidat borçlarını ödemeyenlerin genel kuruda oy kullanma hakkının olmaması yönündeki 3 önerge oybirliği ile kabul edildi.

 

Tek liste ile gidilen seçime kulübün bin 100 üyesinin 80’i katıldı. Seçimde tek aday Rıza Karakaya ve ekibi, açık yapılan oylamada oyların tamamını aldı. Böylece Bodrumspor’da 6. Rıza Karakaya dönemi başlamış oldu.

 

 

Oylamanın ardından kürsüye gelen Başkan Karakaya, yeşil beyazlı kulübün hedeflerinden de bahsederek şöyle dedi:

 

“Hem altyapıyla hem üstyapıyla genç futbolcuları da kullanarak, yetiştirerek zaman içinde Bodrum’u hak ettiği yere getireceğiz. Nasıl turizmin şampiyonlar liginde Bodrum varsa inşallah futbolun önce Süper Ligi’nde arkasından Avrupa kupalarında Bodrumsporumuz olacak. Bodrumspor olarak 11 branşta devam ediyorduk. Şimdi 3 branş daha ekliyoruz; kürek, voleybol ve tenis. Özellikle voleybolda güzel işler yapmak istiyoruz. Özellikle kız takımında altyapılarla başlayıp ileri götüreceğiz. Yelkeni daha çok canlandıracağız. Yelkende milli takımımız 3. Oldu. İçerisinde bizim sporcularımız da vardı. Yelkende çok daha güzel başarıları hep birlikte elde edeceğiz.”

 

Bodrumspor satıldı iddialarını reddeden Karakaya, şirketleştirilen futbol branşında hisselerin yüzde 67’sini işadamı Fikret Öztürk’ün aldığını, yüzde 8’ini ise Bodrum’daki diğer işadamlarının aldığını belirterek kalan yüzde 25’in ise kulübe ait olduğunu söyledi.

 

 

Kent.Tv