Muğla Futbol Muğla Futbol
ATATÜRK STADI ZEMİNİ DEĞİŞİYOR, DÜĞEREK VE BOZBURUN SAHALARI SENTETİK OLUYOR

Muğla milletvekili Yelda Erol Gökcan, Atatürk Stadı zeminin altyapısıyla yenileneceğini, Düğerek Sahası’nın sentetik zeminli olarak yenileneceğini ve aydınlatma ile 500 kişilik tribün yapılacağını, Bozburun sahasının da sentetik zeminli olarak düzenleneceğini açıkladı.

Muğla Menteşe’ye bağlı Düğerek mahallesinde bulunan doğal çim zeminli Düğerek sahası, sentetik zemin ile düzenlenecek ve yıllar sonra tribüne sahip olacak. Öte yandan Muğla Atatürk Stadı zemini de altyapısı ile yenilenirken, Bozburun Sahası da sentetik zemine dönüşüyor.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan alınan ödenekle Muğla’da birçok spor tesisi yapılacağını ve mevcut tesislerin düzenleneceğini açıklayan Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan;

 

“İlimizin ihtiyaç duyduğu yatırım ve hizmetler için yılmadan, durmadan, yorulmadan kesintisiz olarak çalışıyoruz. Sporcularımızın daha modern tesislerde spor yapabilmeleri için ödenek aldık. Menteşe Düğerek Futbol Sahası’na Sentetik Çim, 500 seyirci kapasiteli portatif tribün ve aydınlatma yapımı, Menteşe Muğla Atatürk Stadyumu’na 6 kulvarlı sentetik yüzeyli atletizm pisti yapılması ve doğal çim zeminin altyapısıyla birlikte hazır çim kalıpları ile yenilenmesi, Marmaris Bozburun Futbol Sahası zemininin sentetik çim zemine dönüştürülmesi, tribün bakım onarımı, tel örgü ve aydınlatma yapımı işleri kısa sürede başlayacaktır” dedi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Düğerek Güneşspor yönetimi de şu ifadeleri kullandı: “Düğerek sahamızda yapılması planlanan sentetik saha, 500 kişilik tribün ve sahanın ışıklandırılması, Muğla Milletvekilimiz Sayın Yelda Erol Gökcan’nın sosyal medyada yaptığı açıklama ile kamuoyuna duyuruldu. Başta Milletvekilimiz Sayın Yelda Erol Gökcan olmak üzere, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Ömer Ilman Bey’e ve katkısı olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.”

 

Düğerek Sahası

 

Bozburun Sahası

 

Muğla Atatürk Stadı