Muğla Futbol Muğla Futbol
ALPER ÖZDEMİR’DEN 3.LİG KURTARIŞI

Efeler 09 SFK’nin Yatağanlı kalecisi Alper Özdemir, Bolvadin Termalspor-Efeler 09 3.Lige yükselme play-off maçında son penaltıyı kurtararak takımının 3.lige yükselmesinde önemli rol oynadı.

Bölgesel Amatör Lig 9.Bölgede 3.lige yükselme final maçında Aydın ekibi Efeler o9 Futbol Kulübü, Afyon ekibi Bolvadin Termalspor’u penaltı atışları sonunda 7-6 mağlup ederek 3.lige yükeldi.

 

Burdur’da oynanan mücadelede Efeler 09’un Yatağanspor’da yetişen genç kalecisi Alper Özdemir, Bolvadinn’in yedinci penaltı atışını kurtardı ve maçın kahramanı oldu.

 

Takımının 3.lige yükselmesinde önemli rol oynayan 23 yaşındaki başarılı kaleci, mücadelnin 90+4. dakikasında Efeler teknik sorumlusu Erman Kırmızı tarafından penaltı atışları için oyuna alındı. Başarılı file bekçisi uzatma bölümleri sonrasında gol sesi çıkmayan mücadelede kurtardığı penaltı ile takımına çok önemli katkı sağlamış oldu.

 

Yatağanspor altyapısında futbola başlayan ve Yatağanspor U16 takımı ile Muğla şampiyonu olan Özdemir, sonrasında Aydınspor 1923, Aliağa FK formaları giydi ve BAL’da Bergama ile 3.lige çıkma başarısı gösterdi.

 

 

Fotoğraflar: Kamil Kazankaya