Muğla Futbol Muğla Futbol
YENİ MİLASSPOR’DA YÖNETİM KURULU KARARI MAHKEMEYE KALDI

Mahkemeye taşınan Yeni Milasspor genel kurulu için yürütmeyi durdurma kararı çıkarken, dava sonuçlanana kadar kulüpte faaliyeti Öcal Yüksel yönetimi devam ettirecek.

Gerçekleştirdiği genel kurul sonrası tartışmalara konu olan ve mevcut başkanın itirazı ile mahkemeye başvurduğu Yeni Milasspor olağan genel kurulunda mahkeme, yürütmeyi durdurdu ve süreç tamamlanana kadar eski başkan ve yönetiminin göreve devam etmesine karar verdi.

 

Başkan Öcal Yüksel basın karşısına çıkarak, “8 Eylül günü yapılan Yeni Milasspor seçiminde divan kurulunun hazirun defterinde isimleri olmayan isimlere Yeni Milasspor Kulübü üyelerinin de oluruyla oy kullandırılmasını Yeni Milasspor tüzüğüne uygun bulmadığımız için yasal hakkımızı kullanarak mahkemeye başvurduk” dedi.

 

Görevde olduklarını ve mahkeme kararı çıkıncaya kadar başarılı bir kadro için
çalışacaklarını dile getiren Yüksel; “Bizler şampiyonluk için bir takım kuracağız ve mahkeme kararı sonrası görevde kalmasak da bunu yaparak Milasspor’umuzu hak ettiği yerde tutacağız. Artık sıkıntılar anlaşmazlıklar bitsin. Karar sonucu devir edecek bile olsak son güne kadar en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz” açıklamalarını yaptı.

 

Mahkemenin yapılan seçimlerle ilgili yürütme kararını durdurduğunu açıklayan Öcal Yüksel, “Kulübümüzle ilgili olarak mahkemenin vereceği net karara kadar kulübün başında olacağız
ve sportif çalışmalara devam edeceğiz. Kasım ayı başında başlayacak Süper Amatör Lig için şampiyon olacak güçte bir takım oluşturma çalışmalarına başladık. Biz son güne kadar en iyi
şekilde hizmet ederek karar devir yönünde çıksa bile en iyi takımı kurarak devretmeyi gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Taraftar derneği ile yaşanan sıkıntılara da değinen Öcal Yüksel, “Biliyoruz ki maçta alacağımız sonuç ne olursa olsun bizim karşımızda yer alacaklar, protesto edecek, istifaya davet edecekler. Buna hazırlıklı ve konunun bilincindeyiz. Ancak her iki taraf adına da artık
sıkıntılar anlaşmazlıklar bitsin istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Antrenörler Hasan Ali Arıkan ile Selahattin Tireli’nin kuracakları takımı lige hazırlayacağını söyleyen Öcal Yüksel; “Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ligde şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuracağız” dedi.

 

Bilindiği üzere Yeni Milasspor’da olağan genel kurul 18 Eylül’de yapılmış, Öcal Yüksel ve Fikri Çırak’ın yarıştığı seçimde Fikri Çırak 132 oy olarak, 113 oy alan Öcal Yüksel’i geride bırakmıştı.
Sonraki süreçte de Öcal Yüksel yönetimi, genel kurulda yapılan oylama ile üyeliğe geri dönen 20 kişinin oylarının geçersiz olduğu gerekçisi ile mahkemeye başvurmuş ve yönetimi Fikri Çırak’a devretmemişti.
Diğer yandan Fikri Çırak ve yönetim kurulu yapılan işlemlerin genel kurulda üyelerin çoğunluk kararı ile alındığını, eski yönetimin denetleme kurulu raporu hazırlamadığını ve yönetimi ve kulüp evraklarını devretmediği için açıklama yapıp, mahkemeye başvurmuştu.